تور اینترلاکن / Interlaken

اینترلاکن یکی از شهر های توریستی کشور سوئیس

شهر اینترلاکن یکی از شهر های توریستی و زیبای شناخته شده در کشور سوئیس است که در نزدیکی های کوه های آلپ و بین دو دریاچه برینز و تون واقع شده است . زبان بعضی از مردم این شهر آلمانی و برخی دیگر ترکیبی از زبان های سوئیسی و آلمانی می باشد . مساحت این شهر در کشور سوئیس 27/4 کیلومتر مربع می باشد و همچنین مطابق با آمار سرشماری که در سال 2016 در این شهر انجام گرفته حدود 5673 نفر در این شهر زندگی می کنند . واحد پول این شهر فرانک سوئیس می باشد . اختلاف ساعت شهر اینترلاکن با تهران -2:30h می باشد .

 

آب و هوا در شهر اینتر لاکن

شرایط آب و هوا در شهر اینتر لاکن در اکثر اوقات سال ملایم است و مقدار بارندگی در این شهر به نسبت بالا می باشد . حتی در خشک ترین ماه های سال هم در شهر اینترلاکن بارندگی وجود دارد . میانگین دمای هوا در این شهر بین 4/11 درجه و میزان بارش سالانه 1175 میلی متر است . بهترین موقع برای سفر به شهر اینترلاکن فصل تابستان می باشد . دمای هوا در فصل تابستان بین 18 تا 20 درجه سانتی گراد بوده و برای گشت و گذار و فعالیت های ماجراجویانه بهترین گزینه است . در فصل زمستان به دلیل این که سرمای شدیدی در شهر به وقوع پیوسته است معمول مسافران از سفر به شهر اینترلاکن دوری می کنند و هزینه های سفر ، به شدت در این فصل کم می شود .

هزینه در شهر اینترلاکن

هزینه های مربوط به زندگی در کشور سوئیس به طور کلی بالاست . اینترلاکن هم از این مسئله خارج نبوده و هزینه اقامت در هتل های این شهر مقداری گران تمام می شود، اما به نسبت پولی می دهید خدمات مناسب و عالی را از امکانات موجود در هتل و کارکنان آن دریافت می کنید .  اقامت در هتل هم میتواند گزینه خوبی برای دراین شهر باشد اما خوب باید در مورد موضوع امنیت و امکانات هم با خودتان کنار بیایید که آن انتظاراتی که در هتل دارید را نمیتوانید هتل داشته باشید .

جاذبه های توریستی و گردشگری شهر اینترلاکن

افرادی که قصد دارند بهترین مناظر طبیعی سوئیس را مشاهده کنند و از آرامشی که در گردشگاه های زیبای کنار دریاچه وجود دارد لذت ببرند ، بهترین جا شهر اینترلاکن است . در این منطقه ، جاذبه های توریستی در حول شما وجود دارند و هر گوشه و کناری که نگاه می کنید ، یکی از شگفتی های طبیعت این منطقه توجه تان را به سوی خود جلب می کند . به وسیله قایق می توانید از راه دریاچه هایی که در دو طرف این شهر قرار گرفته اند ، به مناطق اطراف وئ قله هایی که در سوئیس سر به فلک کشیده اند سفر کنید .  

اینترلاکن یکی از قدیمی‌ ترین، معروف ترین و محبوب ‌ترین مکان های گردشگری تابستانی در این کشور می باشد. نخستین کسانی که می خواستند از این شهر بازدید کنند در قرن هفدهم به این منطقه رسیدند. از زمانی که راه آهن به این شهر وارد شد، وسایل حمل و نقل عمومی توسعه پیدا کردند. از دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر تورهای قایق ‌سواری و اخیرا بزرگراه‌ ها می باشند که این شهر تفریحی را به نقاط گوناگون وصل می ‌کنند. علاوه بر پیاده ‌روی و کوه نوردی، ده ها هزار فعالیت تفریحی دیگری نیز در این شهر برای مسافران وجود دارد. برخی از  جاذبه ‌ها و فعالیت های تفریحی ای که در این شهر وجود دارد عبارتند از، استخرهای شنا، امکانات موج سواری، چتربازی، زمین ‌های گلف، قایق‌ رانی، تنیس و اسب سواری. در ادامه شما را با برخی از مهم‌ ترین جاذبه ‌های گردشگری اینترلاکن آشنا می‌ کنیم.

پارک حیات وحش هاردر آلپاین - Harder Alpine

پارک حیات وحش شهر اینترلاکن پس از پل رود آر است که داخل آن می توانید انواع مارموت ها و بزهای کوهی را تماشا کنید و به علاوه در این پارک قطار کابلی وجود دارد که کسانی که برای بازدید از آنجا به این پارک می آید را تا ارتفاع 1322 متری و سکوی بازدید Harder  می برد . در این مکان رستوران پانوراما که همانند سبک هنرنو ساخته شده ، منظره های زیبایی از اینترلاکن ، دریاچه ها و همچنین بخش Jungfrau  را تماشا خواهید کرد . از مسیر های جنگلی ای که در این پارک وجود دارد میتوانید گذر کنید و تصاویر زیبای اطراف تان را به ثبت برسانید و از دیدن آنها لذت بی کران ببرید .

مسیر دیدنی - Schynige Platte

با پنج دقیقه پیاده‌ روی از Wilderswil  شما می ‌توانید خودتان را به ایستگاه قطار Interlaken Ost برسانید و از آنجا می ‌توانید راهی را طی کنید که توریستها و مسافران را از سال ۱۸۹۳میلادی به سمت قسمتSchynige Platte منتقل می داد. 

در بالای این ناحیه همچنین  می ‌توانید مننظره ی زیبایی از سه قله و یک دریاچه را تماشا کنید که زیبایی فراوانی را به همراه دارد ودر سراسر دنیا  کمتر جایی را پیدا خواهید کرد که چنین چشم‌ اندازی داشته باشد.
 

دریاچه‌ی برینز -  Brienz

در قسمت شرقی شهر اینترلاکن ، دریاچه ‌ی برینز واقع شده است که پهنه ‌ی آبی باریک و زیبایی می باشد. این دریاچه در‌ بین کوه ‌های سر به فلک کشیده و صخره‌ های سنگ آهکی واقع شده است. این دریاچه، نسبت به دریاچه ی تون  هفت متر مرتفع ‌تر می باشد. همانند دریاچه‌ ی تون، بهترین راهی که می توانید  برای گشت و گذار در این دریاچه انتخاب کنید این است که یکی از پنج قایقی که دو ساحل سرسبز این دریاچه را به یکدیگر متصل می‌ کنند را استفاده کنید.
یکی از بهترین قایق ‌هایی که در این مسیر وجود دارد قایق Lötschberg می باشد که آن در سال ۱۹۱۴میلادی ساخته اند و دوباره آن را بازسازی کرده اند. در قایق‌های دیگری که وجود دارد می ‌توانید طعم بهترین غذاهای سوئیسی را تجربه کنید.

برج پانوراما هاردر کولم -  Harder Kulm

در برج پانوراما هاردر که در آن سوی پل و در بالای رودخانه Aare قرار و در این منطقه می توانید موش خرما و بزهای کوهی را ببینید. با استفاده از فانیکولار در این ناحیه می توانید تا ارتفاعات ۱۳۲۳۲ متری صعود کنید و در رستورانی که هم در این منطقه وجود دارد غذا میل کنید. در مسیر بازگشت می توانید مسیر جنگلی را انتخاب نمایید و از چشم انداز هاردرمانلی (Hardermannli) در ارتفاع ۱۱۱۶ دیدن فرمایید.
 

مراکز خرید شهر اینترلاکن

مرکز خرید اوبرلند -  Oberland Shopping
برای خرید سوغاتی در شهر اینترلاکن مرکز خرید اوبرلند بهترین گزینه خواهد بود .  و از ۸ صبح تا ۸ شب باز است.
مرکز خرید میگروس اینترلاکن -    Migros Mall
مرکز خرید میگروس در شهر اینترلاکن در تمام روزهای هفته از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب باز است. تمامی خرید هایتان را می توانید در این فروشگاه انجام دهید و در آخر هم اگر خواستید خستگیتان در برود به رستوران ها و کافه هایی که در فروشگاه وجود دارد می توانید بروید.

جشنواره شهر اینترلاکن

فستیوال ویلیام تل -   William Tell
یکی از مشهورترین جشنواره هایی است که در این شهر برگزار می گردد. در این مراسم ۲۵۰ لباس های سنتی قرون وسطایی، نمایشنامه های معروف Schiller’s را اجرا می‌کنند.

تمامی اصول در شهر اینترلاکن

در شهر اینترلاکن خطری شما را تهدید نخواهد کرد، اما چنانچه به مشکلی برخورد کردید یا به کمک نیاز داشتید به راهنمای تور یا مراکز پلیس مراجعه کنید.  برای این که بتوانید شهر اینترلاکن را بهتر بگردید می توانید با استفاده از سرویس کوچ سرفینگ با محلی های این شهر آشنا شوید و هنگامی که به این شهر رسید به همراه او به گشت و گذار در این شهر بپردازید و در هزینه های خود کاهش چشمگیری را شاهد باشیدایستگاه های دوچرخه سواری زیادی در نزدیکی اقامتگاه های شهر اینترلاکن وجود دارد. ترافیک در شهر کم است و تقریبا شهر کوچکی به شمار می آید بنابراین اگر روی زمین برف نباشد، بهترین راه برای گشت و گذار در شهر استفاده از دوچرخه است.