تور سالزبورگ / Salzburg
  • سالزبورگ شهری زیبا در اتریش و در نزدیکی مرز آلمان و چهارمین شهر بزرگ اتریش و زادگاه ولفگانگ آمادئوس موتسارت موسیقیدان شهیر جهان است. این شهر یکی از زیباترین شهرهای جهان با سبک معماری باروک بوده و یکی از شهرهای کوهستانی رشته کوه آلپ نیز می باشد و دیدن کوهستان آلپ از این شهر تجربه ای تکرار ناشدنی را به توریست ها هدیه خواهد داد
    سالزبورگ شهری است که موسیقی به معنای تام کلمه از آن تراوش می کند. در خود شهر که می گردید در سطح شهر نوازنده های دوره گرد و محلی را می بینید که در گوشه ای از خیابان برای توریست ها می نوازند و به حق باید گفت که موسیقی را معنا می کنند. بسیار بعید است با شنیدن نوای موسیقی برخی از این نوازندگان که همه و همه در حد اعلا می نوازند اگر قطعه ی خاطره انگیز شما را می زنند اشک در چشمان تان حلقه نزده و یا گریه نکنید.
    سالزبورگ یکی از قطب های مهم موسیقی در اروپا و حتی در کل دنیاست. موسیقی بدون سالزبورگ عملا می میرد. قدمت سالزبورگ به ۵ قرن قبل از میلاد مسیح باز می گردد. سالزبورگ salzburg  در لغت به معنی قلعه ی نمک می باشد و این شهر نام خود را از محموله های نمکی که از طریق رودخانه ی بسیار پر آب این شهر حمل و نقل می شده، گرفته است. در سال ۱۰۷۷ دور این شهر برج و بارو ساخته و در بلندای تپه های اطراف آن نیز قلعه ای نظامی بنا کرده بودند و این برج و بارو و قلعه به مرور زمان دستخوش تغییر و ساخت و سازهای دیگر شده است و اکنون قلعه ی سالزبورگ کماکان پابرجا بوده و یکی از جاذبه های توریستی سالزبورگ محسوب می شود.
    سالزبورگ در نزدیکی مرز اتریش با آلمان قرار دارد و شهری به غایت زیبا و با طبیعتی بسیار بسیار سر سبز و دیدنی و البته کمی سرد است. به راحتی و با قطاری که از مونیخ به این شهر می رود می توانید پس از دو الی سه ساعت زمان و بی آنکه پلیس مرزی ببینید و یا کسی از شما پاسپورت و ویزا بخواهد از مونیخ و از آلمان به دیدن این شهر بروید و اگر در مونیخ هستید توصیه می کنم سالزبورگ را ندیده از منطقه خارج نشوید.  البته به دلیل اینکه سیل مهاجران سوری و دیگر مهاجرانی که آب را گل آلود دیده و خود را به مهاجران سوری چسبانده اند در سالزبورگ و پشت درهای ورودی به آلمان منتظر ایستاده اند در برگشت و در حین سوار شدن به قطار یقینا پلیس اتریش از شما اوراق هویت و ویزا طلب خواهد کرد.
    این شهر در جریان جنگ دوم جهانی متحمل خسارات و ناگواری های زیادی شده است و از این جنگ زخم های کاری خورده است. سالزبورگ شهر منحصر به فرد و زیبایی است. در این قسمت در مورد جاذبه های دیدنی این شهر صحبت خواهیم کرد.